• Parafin Nedir?

  Parafin Bakım, cildin üzerindeki olumlu etkileri dünyada ve Türkiye’de uygulayanlar tarafından onaylanmış bir bakım türüdür. Özellikle el, ayak, sırt, bacak ve dekolte bakımlarında, selülitli bölgerlerde ve ayrıca fizik tedavi amaçlı olarak da kullanılır.

  Parafin uygulama öncesi ve sonrası ürünler de kullanılarak parafin uygulamasının daha etkin sonuç vermesi sağlanır. Böylece cilt dokusu korunur, canlandırılır ve nemlendirilir.Parafin bakımında Peygamber Çiçeği özlü E vitaminli, Mentol özlü, Çikolatalı ve Şeftali özlü parafinler kullanılmaktadır. Parafin ürünleri cilde derinlemesine nüfuz ederek cilde nem banyosu yaptırarak yumuşak, pürüzsüz, canlı bir ten elde edilir.

 • E Vitaminli (Peygamber Çiçeği Özlü) Parafin

  Cilt yaşlanmasına karşı etkili E Vitamini ile cildi besleyen mısır özü yağı içeren yumuşak kozmetik parafin, 38-40 C ısıda erir, cildi yakmaz. Öncesinde sürülen emülsiyon kremin cildin derinliklerine nüfuz etmesini sağlar, cilde yoğun nem banyosu yaptırarak yumuşak, pürüzsüz, canlı bir ten elde edilmesine yardımcı olur.

  Kahverengi yaşlılık lekelerine karşı savaşır. İçerdiği Peygamber çiçeği özü sayesinde, muhteşem bir kokusu vardır.İki adet 500 ml. lik plastik ambalajın bulunduğu 1000 ml karton kutularda satışa sunulmaktadır.

  ° Uygulama yaptığınız kişinin ellerini bilek hizasına kadar cihazda bulunan sıvı paraffine 2 veya 3 defa daldırınız. Naylonlayıp, özel pamuklu eldivenleri giydiriniz ve yaklaşık 15 dk. bekletiniz.

  ° Bekleme süresi sonunda, eldivenleri çıkartınız; naylon ile birlikte paraffini eldiven gibi sıyırıp atınız. Aynı paraffini tekrar kullanmayınız.

  ° Cilde elastikiyet kazandıran ve bakımın etkilerinin uzun süreli olmasını sağlayan, suya dayanıklı Paraffin Koruyucu El Kremi veya ayaklara anında ferahlık veren, tazeleyici kokuya sahip, nemlendirici özellikte Paraffin Ayak Kremi ile masaj yaparak işlemi bitiriniz.

  ° paraffin bakımı istenilen sıklıkta tekrarlanabilir. Manikür ve pedikür yapılacaksa, paraffin bakımının en son uygulanması önerilir. Açık yara, kanama, mantar gibi sağlık problemleri olmadığı sürece herkese uygulanabilir.

  ° Ayak Bakımında, ayrı bir paraffin ısıtıcı cihaz kullanmanız ve fırça yardımıyla uygulama yapmanız, hijyen açısından daha güvenilir olacaktır. Vücut Bakımı da fırça yardımıyla yapılabilir.

 • CHOCO FANGO, Çikolatalı Parafin

  % 100 Doğal çikolata, kakao yağı ve tatlı badem yağı içermektedir. Çikolata içerdiği aktif maddeler sayesinde cildi nemlendirir, canlandırır ve anti-oksidant etki yaratır. Aynı zamanda vücuttaki endorfin sentezinin artmasını sağlayarak kişinin sağlıklı, keyifli ve mutlu bir şekilde güzelleşmesine yardımcı olur.

  Uygulama
  Parafin Hazırlama; yaklaşık 2 kg.lık CHOCOFANGO’yu ısıtıcınıza yerleştirin ve 70 derecelik sıcaklıkta 40 dakika ısıtın. Sonrasında ısıtıcınızın derecesini 55’e düşürün ve 30 dakikada iyice erimesini bekleyin.

  Bakım; uygulamanın yapılacağı vücut bölgesini Parafin Tonik ile iyice temizleyin. Choco fangoyu fırça yardımı ile ince bir tabaka halinde cilde sürün. Uygulamanın yapıldığı kişiyi naylon örtü ile iyice sarın. 20 dakika bekleyin. Ardından vücuttaki ürünü nazikçe temizleyin. (ürünler tek kullanımlıktır)
  Son olarak da CHOCO ICE nemlendirici, ferahlatıcı tonik ile uygulama bölgesine masaj yapın.

  Parafin Bakımının Faydaları:

  • Cilt yaşlanmasını geciktirir.
  • Kahverengi cilt lekelerinin oluşumunu engeller.
  • Cildi besler, canlandırır.
  • Eklem ağrıları ve romatizmal ağrılarda olumlu etkileri vardır.
  • Vücuttaki toksinler ve ödem dışarı atılır ve bebek teni kadar yumuşak bir cilt elde edilir.

  Parafin Bakım Servisi İçin Gerekli Malzemeler:

  • Parafin ısıtıcı cihaz
  • Cihazınızın alacağı kadar parafin ve yedek parafin
  • Naylon, Özel pamuklu eldiven ve patikler.
  • Parafin öncesi için Elastinli ve Kolajenli Emülsiyon, tonik
  • Paraffint Koruyucu El Kremi ve Ferahlatıcı ayak kremi, Choco Ice masaj toniği
  • Antibakteriyel temizleme jeli
  • Ölü deriyi arındırmak için Depilissima gentle peeling
  • Vücut ayak bakımı için fırçalar gereklidir.

Parafin Hakkında Sorularınız Mı Var?

Bizimle iletişime geçin ve Mesolife farkıyla sorunlarınıza çözüm bulalım.

İletişime Geç