LAZER EPİLASYON

 • Nedir?

  Lazer epilasyon, vücutta oluşan istenmeyen kıllanmanın önlenmesinde ve giderilmesindeki en önemli ve en etkili medikal teknolojilerden biridir. Bilindiği üzere insanlar lazer epilasyon öncesinde epilasyon için çok farklı yöntemler kullanabiliyorlardı. Fakat bu yöntemlerin çoğu uzun süreli ve kalıcı olmuyordu. Lazer epilasyon bu sorunu gidermede başvurulan en etkili medikal estetik yöntemlerinden biridir.

 • Lazer Epilasyonda İzlenen Süreç Nasıldır?

  Lazer epilasyon için başvuran kişilerin ilk olarak klinik öyküsüne bakılır. Klinik öyküden kasıt kişinin herhangi bir cilt hastalığının olup olmamasına bakılır, kıllanmanın kalıtsal mı yoksa hormonal mi olduğu tesbit edilir. Bu çok önemli bir unsurdur. Çünkü hormonal bir bozukluğa bağlı olarak oluşmuş bir kıllanmaysa endokrin hekimleri eşliğinde bir lazer epilasyon tedavisi uygulanması gerekir.Kişinin cildinin yapısı, hassasiyeti, kıl yapısı incelenerek  uygun olan en etkili değerlere karar verilir.
  Bütün bu aşamalardan sonra kişinin lazer epilasyon tedavi sürecine dair detaylar elde edilmiş oluyor.

 • Lazer Epilasyonun Uygulanamadığı Kişiler veya Durumlar Var Mıdır?

  Lazer epilasyon ergenlik çağına ulaşmış her bireyde yaptırılabilecek bir işlemdir. Ancak hamile kadınlar ve bazı cilt rahatsızlığı olan kişiler lazer epilasyon yaptırmadan önce merkeze ve doktoruna bunu bildirmekle yükümlüdür.

 • Lazer Epilasyon Uzun Süren Bir Tedavi Midir?

  Bilinenin aksine lazer epilasyon sanıldığı kadar uzun süren bir tedavi değildir. Seans süreleri yaklaşık olarak 15 dakika ile 45 dakika arasında sürmekte ve seans aralıkları (kişinin lazer epilasyona gelme aralığı) 4 ile 8 hafta arasında değişmektedir. Lazer epilasyon tedavisinin bitmesi için gerekli olan seans sayısı da kişinin tenine ve kıl yapısına göre değişmektedir.

 • Lazer Epilasyon Sonrası Bir Sıkıntı Yaşanır Mı?

  Lazer epilasyon uygulandıktan sonra ciltte takriben 10 – 15 dk. süren bir kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklıklar da uygun buz kompresleri ve pomatlarla geçirilmeye çalışılır. Ancak lazer epilasyon dışındaki epilasyon yöntemlerinde ciltte kalıcı leke ve yara izleri oluşabilir.

 • Lazer Epilasyon İşlemi Öncesinde Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  Lazer epilasyon öncesi ve sonrası hastalar cildin hassasiyetini etkileyecek veya zarar verebilecek herhangi bir işlemden kaçınmalıdır. Kişiler epilasyona başvurduklarında ilgili kuruma kullanmış oldukları veya daha önce kullandıkları ilaç veya tedavileri varsa bunu bildirmekle yükümlüdür. Lazer epilasyon sonrası etkinliği yüksek tutmak için medikal kozmetiklerle destekleyici tedavilere başvurulabilir. İşlem sonrası kişilerin güneşten korunmasını sağlamak için güneş koruyucu krem kullanmaları tavsiye edilir.

 • Lazer Epilasyon Günlük Hayatımızı Etkiler Mi?

  Lazer epilasyon günlük yaşantıyı etkilememektedir. Kişiler sabahları işlerine gitmeden önce, öğle tatillerinde, akşam iş çıkışlarında epilasyon merkezine gidip daha sonra günlük yaşamlarına devam edebilirler.

 • Lazer Epilasyon Sonrasında Tekrar Kıllanma Olabilir Mi?

  Lazer epilasyon, medikal estetiğin bize sunduğu en kesin ve en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Dolayısıyla lazer epilasyon sonrası herhangi bir kıllanma yaşanmamaktadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, eğer lazer epilasyon yaptıran kişide hormonal bir problem varsa belli aralıklarda kontrol edilmesi gereklidir.

 • Lazer Epilasyon Acı Ve Ağrı Verir Mi?

  Kişiler genelde lazer epilasyon sırasında herhangi bir ağrı veya acı ile karşılaşmamaktadır. Ancak böyle bir sorunla karşılaşılırsa lokal anestezi kremleri ve ağrı kesiciler kullanılarak bu sorun çok rahat giderilebilir.

  Lazer epilasyon çok kolay uygulanabilen, kısa süreli, kişinin günlük yaşantısını etkilemeyen, kalıcı bir tedavi yöntemidir.


Lazer Epilasyon Hakkında Sorularınız Var Mı?

Bizimle iletişime geçin ve Mesolife farkıyla sorunlarınıza çözüm bulalım.

İletişime Geç